v4Do 31 marca 2017 r. trwa nabór zgłoszeń do 16. Letniej Szkoły Wyszehradzkiej. 16. edycja Letniej Szkoły Wyszehradzkiej odbędzie się w terminie 2-15 lipca 2017 r. Celem dwutygodniowego szkolenia dla młodych czeskich, węgierskich, polskich i słowackich studentów, jak również ich rówieśników z innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej, jest budowanie więzi i przyjacielskich kontaktów, likwidowanie wzajemnych stereotypów oraz pogłębianie wiedzy o kulturze, historii i problemach współczesnych.

Letnia Szkoła Wyszehradzka to cykl szkoleń adresowanych do młodych ludzi z krajów Grupy Wyszehradzkiej i Europy Wschodniej, realizowanych corocznie od 2002 roku przez Stowarzyszenie Willa Decjusza w Krakowie. Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 2-15 lipca, a motywem przewodnim będą hasła „kreacja”, „innowacja” i „synergia”.