Zapraszamy na kolejne Spotkanie z Kognitywistyką, które odbędzie się 30 listopaga o godz. 13.00 w sali 108A w Instytucie Socjologii i Kognitywistyki.

Gościem będzie dr Michał Klincewicz z Zakładu Kognitywistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, który wygłosi wykład pt. "Moralność, a sztuczna inteligencja".

Dr Michał Klincewicz uzyskał Ph.D. w CITY UNIVERSITY OF NEW YORK (2013), a następnie odbył staż podoktorski w BERLIN SCHOOL OF MIND AND BRAIN. Obecnie Dr Klincwicz realizuje dwa projekty badawcze. Pierwszy z nich dotyczy czasowej organizacji procesów poznawczych oraz multimodalnej percepcji czasu (grant SONATA 9, NCN). Drugi związany jest konsekwencjami rozwoju nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja oraz broń autonomiczna. Problemy dotyczące relacji między moralnością a sztuczną inteligencją są liczne.