1 doktor habilitowany i 9-ciu doktorów – tylu badaczy z Wydziału Historyczno-Socjologicznego uzyskało stopnie naukowe na Uniwersytecie w Białymstoku w 2017 roku. Wszystkich serdecznie gratulujemy!
14 marca na Uniwersytecie w Białymstoku odbyły się uroczyste promocje habilitacyjne i doktorskie - to naukowe święto uczelni, towarzyszy im uroczysta oprawa, a doktorzy składają dodatkowo przyrzeczenie, w którym obowiązują się m.in. do zachowania życzliwej pamięci o uniwersytecie i wytrwałego rozwijania nauki dla krzewienia prawdy. 6 doktorów habilitowanych oraz 22 doktorów, którzy stopnie uzyskali na UwB w 2017 r., to pracownicy uczelni.

Uniwersytet w Białymstoku posiada 11 uprawnień do doktoryzowania - w zakresie ekonomii, prawa, pedagogiki, historii, socjologii, językoznawstwa, literaturoznawstwa, fizyki, biologii, chemii oraz filozofii. Uczelnia ma też 6 uprawnień do nadawania stopnia doktora habilitowanego w następujących dyscyplinach: prawo, ekonomia, historia, biologia, chemia i fizyka