Wydział Historyczno-Socjologiczny prowadzi rekrutację na następujące kierunki:

studia I stopnia
• historia - w tym historia wojskowości i służb mundurowych NOWOŚĆ!!!
• stosunki międzynarodowe
• studia wschodnie (z lektoratem m.in. j. chińskiego)
• filozofia i etyka
• kognitywistyka i komunikacja
• socjologia

studia II stopnia
• socjologia komunikacji społecznej i mediów (socjologia)
• badanie opinii i zachowań rynkowych (socjologia)
• coaching z elementami psychologii społecznej (socjologia)
• historia
• stosunki międzynarodowe
• filozofia

Wszystkich niezbędnych informacji dotyczących procesu rekrutacji udzielamy pod numerem telefonu 85 745 7486
Informacje na temat oferty i zasad rekrutacji można również znaleźć na stronie internetowej UwB w zakładce „Kandydat” (http://www.uwb.edu.pl/kandydat) – jest tu również przydatna wyszukiwarka studiów i przedmiotów maturalnych branych pod uwagę przy kwalifikacji kandydatów. Szczegółowe informacje o poszczególnych kierunkach także w IRK -  https://irk.uwb.edu.pl/.

Uprzejmie informujemy o zmianie adresu administracji centralnej Uniwersytetu w Białystoku

ul. Świerkowa 20 B

tel. +48 85 745 70 00 (centrala)
fax +48 85 745 70 73 (centrala)

NIP: 542-23-83-747

Profesor Ewa Wipszycka-Bravo odebrała tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku. Uroczystość odbyła się w roku jubileuszowym białostockiego środowiska historycznego – obchodzi ono bowiem 50-lecie.

„Zdolności finansowe państw jagiellońskich w XVI wieku na tle porównawczym” – to tytuł projektu, jaki wspólnie realizować będą naukowcy z Uniwersytetu w Białymstoku oraz Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie na Litwie.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu w Białymstoku, na którym prof. dr hab. Ewie M. Wipszyckiej-Bravo nadany zostanie tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku. Wydarzenie zaplanowane zostało na 14 czerwca br. godz. 13.00 i odbędzie się na Wydziale Historyczno-Socjologicznym przy Placu NZS 1 w Białymstoku. Wstęp wolny.

jpegprogram uroczystości

Uroczystość zorganizowana przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku oraz Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku.